13 lipca 2020 upływa termin na zgłoszenie spółki w CRBR


Uprzejmie informujemy, że 13 lipca 2020 r. upłynie termin za dokonanie zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych dla spółek zarejestrowanych przed 13 października 2019 r. Spółki, które zostały wpisane do KRS po 13 października 2019 r., mają natomiast obowiązek zgłaszać dane do CRBR nie później niż w terminie 7 dni od dnia wpisu do KRS.

Zgłoszenie danych do CRBR jest bezpłatne i odbywa się wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej: https://crbr.podatki.gov.pl/adcrbr/#/

Osobą uprawnioną do dokonania zgłoszenia w imieniu spółki może być jedynie osoba uprawniona do reprezentacji spółki, zgodnie z zasadami reprezentacji przewidzianymi w kodeksie spółek handlowych.

Więcej: https://www.basiewiczkasprzyk.pl/pl/aktualnosci/13102019-centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych

Rejestracja w systemie nie jest czasochłonna, jednak w trakcie wypełniania mogą pojawić się zagadnienia wymagające wyjaśnienia. Dlatego też dla naszych Klientów przygotowaliśmy uniwersalną instrukcję pierwszego zgłoszenia do CRBR. W celu uzyskaniu ww. dokumentu lub innych szczegółowych informacji na temat rejestracji, serdecznie zapraszamy do kontaktu:

apl. radc. Patrycja Węcławowicz
patrycja.weclawowicz@basiewiczkasprzyk.pl

Tel. + 48 530 208 340

Zobacz także